סיורים בחו"ל

מרכז איטליה

אברוצו – מסע קולינארי אל מחוז הרועים

מזמינה אתכם כמו תמיד להכיר את המקומות הפחות מוכרים של איטליה והיותר מיוחדים דרך האנשים והמסורות, הטעמים והנופים.
והפעם חבל אברוצו בו התאהבתי במסע האחרון שלי לשם בספטמבר 2019.

במסע הזה נכיר מלאכות ישנות ונתנסה בהם, נחווה סדנת בישול מיוחדת במינה אותה לא תשכחו במהרה, נאכל במקומות מיוחדים ונחווה כפרים מימי הביניים, טירות ואגמים, בקיצור תכינו את הדרכונים יוצאים להכיר מחוזות חדשים.

מוזמנים למסע של 5 לילות 6 ימים בלתי נשכחים. להתראות באברוצו
פורטוגל

מליסבון ועד עמק הדורו

מסע אוכל ויין בארץ הבקליאו והפסטל דה נאטה
הטיול בהדרכת נורית פורן ו- WILD DOURO

לשבת מול הנוף המהפנט של עמק הדורו עם כוס יין ביד, ללגום יין פורט מענג ולהקשיב לצלילי הטבע. לשוטט בסמטאות של כפרים ציוריים, לטעום את המקום, להכיר את האנשים ולהתמסר לאווירה, להקשיב לשירת הפאדו המרגשת ולגעת בהיסטוריה של המקום דרך טעמים, אנשים ומקומות מיוחדים.

מוזמנים לחוות איתי את הקצב של פורטוגל בדרך קצת שונה ומיוחדת, דרך דרכים צדדיות, דרך האנשים הפשוטים והחמים, דרך תרבות מרגשת.
בתקופה הכי יפה של השנה נצא ל-6 לילות מגוונים ומיוחדים לפורטוגל. יש רוח מיוחדת שחשים בה ישר עם הנחיתה, מצד אחד הערים הגדולות והמודרניות ומצד שני הכפרים הפשוטים והצנועים, הדילוגים שלנו בין אלו יהוו ריגוש וחוויה שלא תישכח במהרה.
צפון יוון

טיול קולינרי לצפון יוון

אין סוף כתרים מעטרים את ראשה של יוון, כחולת המים ושכורת השמש.
אך יש גם יוון אחרת, פראית, כפרית, קצת סמויה מן העין, אוצרת בתוכה אורחות ישנים שנשתמרו וסיפורי חיים מרגשים השזורים בעדינות בעבר ומקשטים ביופי את הקיים בחלקת הארץ הזאת.

מסע קולינרי לצפון יוון מזמן הצצה נדירה לעולם הנע על התפר בין ישן לחדש, בין מזרח למערב, בין הבלקן לים התיכון.
הטיול הזה אותו אני מוציאה הוא שיתוף פעולה מקסים אותו אני רוקמת כבר כמה שנים עם שי לוי טייל משחר נעוריו ומגיל צעיר שבוי בקסמי אגן הים התיכון. מרצה – על ההיסטוריה של עמי הבלקן והתפתחות תרבות הרבטיקו היוונית, אך בעיקר אחד שיודע לספר סיפורים מרתקים.
צפון איטליה

בין רומא לחבל מוליזה

5 ימים של טבע, ניחוחות, טעמים ושכרון חושים "בין רומא לחבל מוליזה"
מתכבדת להציע לכם טיול של 5 ימים לחבל מוליזה שבאיטליה. אחרי 2 עשורים בהם אני מטיילת באיטליה, שכבר חשבתי כי לא אמצא אזור לא מתוייר באיטליה, נפל בחלקי המזל לעבור דרך מחוז מוליזה ו להתאהב במחוז הבתולי והמיוחד הזה.

כשאני אומרת כי רב הנסתר על הגלוי במוליזה זה לגמרי לא מסתדר עם איטליה שבה רב הגלוי על הנסתר ולא ממש צריך להתאמץ כדי להנות ממנה. דומה שמוליזה היא המחוז הבתולי האחרון באיטליה שעדין לא נחשף ונגלה לעיניי התיירים. מחוז של רועים ועבודת אדמה, אורח חיים צנוע וכביכול אינו מוכר אך יחד עם זאת המחוז הקטן הזה אחראי ללא מעט מוצרים משובחים שאף זכו לשבחים יינות, פטריות טרטופו, – פסטה, שמן זית, גבינות ועוד... ולתרבות נפלאה ולבבית אליה נחשף במסע.
דרום איטליה

7 ימים בשפיץ הכי לוהט של המגף האיטלקי - פוליה

פוליה ה"פירנצה של הדרום", אזור הטרולים, הבארוק והבורטה.
מוזמנים לטייל איתי בעקב הכי לוהט של המגף האיטלקי .
7 ימים של אוכל טוב, חופים צבעוניים, ערים לבנות, אדריכלות מטורפת, סדנאות בישול והכי חשוב מפגש עם אנשים מיוחדים במקומות לא שגרתיים.

מקומות מיוחדים ופעילויות:
• מערת קסטלנה.
• אלברובלו עיר הטרולים.
• סדנת בישול סופר מיוחדת בלצ'ה.
• העיר נמל המקסימה גליפולי.
• טיול ריקשות בעיר המקסימה פוליגאנו עיר הולדתו של דומיניקו מודוניו "וולרה או או – קנטרה... "
• לצ'ה - "דה פירנצה של הדרום ".
• העיר המקראית מאטרה.
• סדנת טיפול באמנות.
• טעימות של מאכלים ומוצרים מקומיים בורטה, אורקייטה, יין מקומי, שמן זית ועוד. .
צפון איטליה

Parma & Bologna by Nurit Poran

מוזמנים לקחת חלק במסע רב חושי אל חבל הגסטרונומיה הבלתי מעורער חבל אמיליה רומאניה שבצפון איטליה.
נבקר בערים היפיפיות פארמה, בולוניה ומודנה ונבין מדוע הוכתרו כמרכז הגורמה של האוכל האיטלקי.

נצא למסע גרגרנות במחוז מולדת הפרמז'ן, הפרשוטו והחומץ הבלסמי. נהנה ממפגשים מרגשים, חוות משפחתיות, סדנאות בישול, שווקים צבעוניים, אוכל איטלקי משובח, מחלבות ומסורת של שנים.

את הטיול אני אוביל, נורית פורן בעלת העסק "העולם על פי נורית" מובילת סיורים קולינריים בארץ ובחו"ל וחובבת מושבעת של איטליה כבר יותר משני עשורים בהם אספתי אל חכי חברים לחיים אותם תכירו בטיול.
התוכנית מבוססת על טיסות ישירות ונוחות עם אל על